Syöpäsäätiön joulukeräyksen materiaalipaketti 3
Materiaaleista on tarjolla myös ruotsin- ja englanninkieliset versiot lahjoituksen tehneille yrityksille.
Pakettiin 3 kuuluu ladattavien aineistojen lisäksi:
Syöpäsäätiön asiantuntija yrityksesi viestinnän tarpeisiin, kuten haastatteluun tai tervehdykseen sekä Syöpäsäätiön logo. Lahjoituksen tehtyäsi ota yhteyttä Elli Vanhaseen [email protected]
Sähköiset joulukortit
Voit lähettää sähköisiä kortteja niin usein ja niin monta kuin haluat.
Huomioithan, että kortit on tarkoitettu vain korttisovelluksen kautta sähköpostilla lähetettäväksi eikä niitä esimerkiksi saa kopioida joulutervehdykseksi verkkosivuille.
Kortti lähetetään ensin omaan sähköpostiisi, josta voit sen lähettää omille vastaanottajillesi. Näin varmistamme, että kortti menee varmasti perille.

Joulukortti 1

Joulukortti 2

Joulukortti 3

Joulukortti 4

Joulukortti 5

Joulukortti 6

Joulukortti 7

Joulukortti 8

Joulukortti 9
Joulutunnukset ja bannerit
Voit käyttää joulutunnuksia yrityksesi verkkosivuilla ja sähköpostien allekirjoituksissa sekä esimerkiksi ilmoituksissa tai henkilöstölehdessä.
Isoon viestintäpakettiin kuuluu myös joulukuva ja valmis viesti Facebook, Instagram, Linkedin- ja Twitter-sivuillenne.
Joulutunnus 1


Joulutunnus 2


Kuva: Instagram, Facebook, LinkedIn, Twitter



Esimerkkejä Facebook, Instagram- ja Twitter-viesteistä
Hyvää Joulua ja Onnellista Uutta Vuotta!
Olemme tänä vuonna lahjoittaneet joulukortti- ja joululahjavarat Syöpäsäätiön joulukeräykseen.
Tuemme Syöpäsäätiön työtä tänä jouluna.
God Jul och Gott Nytt År!
I år har vi i stället för julkort och julgåvor skänkt pengar till Cancerfonden.
Vi stödjer Cancerfonden denna jul.
Merry Christmas and a Happy New Year!
We have donated this year’s Christmas card and Christmas gift budget to Syöpäsäätiö
We support Syöpäsäätiö this Christmas.
Sähköpostin allekirjoitus



Jouludiplomi

suomenkielinen

ruotsinkielinen

englanninkielinen
Take over -toiminto
Takeover-toiminnon voi ottaa käyttöön kopioimalla alla olevan yksirivisen koodinpätkän sivuston lähdekoodin <head>-osioon. Takeover tulee näkyviin automaattisesti joulukeräyksen alkaessa ja se lakkaa niinikään automaattisesti näkymästä joulukeräyksen päätyttyä (vaikka koodia ei sivustolta poistettaisikaan). Voitte myös koska tahansa poistaa takeover-toiminnon käytöstä poistamalla koodinpätkän lähdekoodista.
Demon toteutuksesta sisältöineen pääsette näkemään alla olevasta linkistä,(demossa takeover näytetään aina kun sivu ladataan, sivustolle sijoitettava koodinpätkä näyttää sen kuitenkin vain kerran jokaiselle kävijälle).
